Ilusüstid ja püsimeik


Ilusüstid ja püsimeik on Eesti naiste hulgas väga populaarsed - mõlemad protseduurid täiendavad ning toetavad teineteist ning tulemus on hämmastavalt kaunis.
Aga seda ainult sel juhul, kui teha koostööd protseduuri teostajatega.

Väga paljudele naistele, kes minu stuudios püsimeigi protseduuril on käinud, on  tehtud eelnevalt ilusüstid - kas täitesüstid või siis botuliinisüstid ehk Botox.

Teadaolevalt Eesti naiste seas on ilusüstide teema tabu ja seda üritatakse iga hinna eest saladuses hoida ning varjata.

Mul on olnud juhuseid kus alles protseduuri teostamise ajal mõningate probleemide tekkides  tuleb välja, et kliendile on eelnevalt ilusüste tehtud.
Ka on olnud mul ka juhuseid, kus on ilmselgelt nähtav, et huultes on täitesüstid ja klient eitab seda või siis variant, kus ta keeldub ütlemast, milliste täitesüstidega on tegu.
Ilmselgelt peaks/võiks klient mõista, et ma ei küsi seda pelgalt uudishimust vaid info on vajalik selleks, et ära hoida ebameeldivusi protseduuri ajal ja selle järgselt.

Huulte täitesüstid Juvederm ja Restylane

Kui soovite nii huulte täitesüste kui ka huulte püsimeiki, siis alati tuleks teha enne püsimeik ja siis 2-3 nädala möödudes täitesüstid.

Kui aga täitesüstid on juba tehtud, siis tuleks oodata 6 kuud ja enamgi  enne huulte püsimeigi protseduurile tulemist.

Järgnev tekst puudutab Juvederm täitesüste huultesse, mis on kõige populaarsemad. Nende puhul tuleks huulte püsimeigi protseduurile tulla 6 kuu pärast täitesüste.
Lubatud on teha püsmeiki juba 3 nädala möödudes, aga riskid on sel puhul suuremad. Huultele ei pruugi pigment nii hästi sisse jääda ja pigment kulub kiiremini maha.

Restylane täitesüstide puhul peaks vahe olema 1 aasta. Kui tulla varem, siis lisaks sellele, et pigment sisse ei jää ja kiiremini maha kulub, võib ka huule kontuurjoon hiljem nn. laiali minna.

Kõige ideaalsemad huuled saab kui tulla huulte püsimeiki 6 kuud peale Juvedermi huulte täitesüste.
Kui huulte täitesüstiga ei saa täita ülemise huule imepeeneid kortsukesi, siis huulte püsimeigi ülemine kontuurjoon katab need perfekselt ära – seega kahe erineva protseduuri tulemusena saadakse väga kaunid huuled.

Siinkohal ei saa ka mainimata jätta, et kui huuled on kusagil nn. nurga taga viltu pähe süstitud, ei ole võimalik neid püsimeigi abil sümmeetriliseks saada.

Botuliinisüstid ehk Botox otsmikusse ja kulmude püsimeik

Soovituslik teha enne kulmude püsimeik ja siis 2  nädala möödudes botuliinisüstid, sest püsimeik kestab kauem kui Botox ja olenevalt kortsude sügavusest ning asetusest võivad kulmud peale Botoxi mõju kadumist assümeetrilised jääda. Kulmude püsimeigi tegemiseks peab olema Botox
i mõju kadunud.
Kes aga omale regulaarselt otsmikusse iga 3 kuu tagant botuliinisüste saab, võib 2 nädalat peale süsti kulmude püsimeiki tulla ja seda karta pole vaja, et kulmud erinevad jäävad.